Co hledáte?
Okruhový den: Proč vlastně začít jezdit na okruhu

Okruhový den: Proč vlastně začít jezdit na okruhu

A právě na tyto otázky a spoustu dalších se ti budeme snažit odpovědět v našem speciálu o okruhových dnech. Poradíme ti jak udělat z tvojí sportovní motorky motorku závodní, jak se vyvarovat prvních chyb, co je na motorce potřeba kontrolovat, co si s sebou vzít poprvé na okruh, jak...

Motostudent 2016 - část I.

Motostudent 2016 - část I.

Soutěž Moto Student je mezinárodní soutěž, do níž se můžou přihlásit univerzity z celého světa. Soutěž se zaměřuje na technické univerzity s vidinou podpory praxe a umožnění studentům práci na reálném projektu. My jsme letos podpořili náš český tým CTU lions.

Kapotáže motorek III

Kapotáže motorek III

V předchozím článku jsme si řekli něco o tom k čemu závodní kapotáže slouží a dnes si povíme něco o tom z jakých materiálu se vyrábí a jaké je jejich vhodné využití.

Materiály: GFK sklolaminát a GFK racing

Materiály: GFK sklolaminát a GFK racing

Sklolaminát je materiál, který známe už dlouho. Pokud jste někdy jeli vodu, s velkou pravděpodobností z něj byla vaše loď. Možná jste našli sklolaminátovou nádrž – je to materiál odolný mnoha jinak žíravým prvkům a existují jeho varianty, ze kterých lze vyrobit nádrž o kapacitě...

Materiály: Gelcoat a Performance

Materiály: Gelcoat a Performance

Jestli o něco skutečně nikdo nestojí, je to chvíle, kdy plast vystavený přímému slunečnímu světlu, teplu a dalším vlivům počasí začne křehnout, ztrácet barvu a pevnost, pokrývat se puchýři a vůbec předvádět mnoho dalších nepřístojností, které u méně kvalitních materiálů...

Materiály: Karbon

Materiály: Karbon

Karbon, carbon, carbon fibre nebo uhlíkové vlákno jsou názvy pro vlákna s vysokým obsahem uhlíku v různých modifikacích. V jednom prameni, který je pak dále zpracováván, jich bývá několik tisíc. 

Materiály: Kevlar, Karbon-Kevlar

Materiály: Kevlar, Karbon-Kevlar

Když na někoho, kdo motorku neměl, nemá a nezajímá se o ně (pokud někoho takového vůbec znáte), vybafnete, co že je to Kevlar, minimálně vám řekne, že je to ta neprůstřelná věc. Je to velké zjednodušení skutečnosti, ale nebude daleko od pravdy.

5 tipů, jak snížit spotřebu paliva

5 tipů, jak snížit spotřebu paliva

Je fakt, že ve srovnání se čtyřkolými plechovkami toho motorka zdaleka tolik nesežere. Ale proč zbytečně namáhat stroj i peněženku, když stačí trochu zapojit zdravý rozum a dodržovat několik skutečně základních pravidel?

Krátce z historie: První motocykl

Krátce z historie: První motocykl

Bylo úterý, 16. března 1869, a Louis-Guillaume Perreaux si ve Francii právě nechal patentovat koncept jízdního kola poháněného párou. Malý parní jednoválcový motor s odděleným spalováním alkoholových výparů byl umístěn pod sedlem velocipedu z dílny Pierre Michauxe a stroj uháněl...

Vyrobeno pro Moto3: Honda NSF250R

Vyrobeno pro Moto3: Honda NSF250R

Než se na tuhle motorku podíváme blíže, je nutno říci, že stroje vyrobené pro účast na Grand Prix nemají homologaci pro běžný silniční provoz a smí jenom a pouze na závodní okruhy – je to stejné jako rozdíl mezi běžným řidičákem a závodní licencí, a to i u menších kubatur.

© 2021 Motoforza spol, s r.o. Foreveryone