Co hledáte?
Trocha historie: Nejstarší evropské závody motocyklů

Trocha historie: Nejstarší evropské závody motocyklů

Od chvíle, kdy se člověku zalíbila rychlost, vznikla i jeho potřeba se v ní měřit s ostatními. Závody všeho druhu, ať už pěšky, na vozech, koňmo i za využitím dalších zvířat, jsou nedílnou součástí historie živočišného druhu, ke kterému patříme.

Endurance znamená především kvalitní přípravu

Endurance znamená především kvalitní přípravu

Není nic překvapujícího na tom, že specializované vrcholové závody nelze jezdit na sériové výrobě. Tým IVR BMW Motorrad CSEU na veletrhu Motosalon v Brně letos v březnu představil upravený stroj BMW S1000RR, na jehož úpravě se výrazně podílela právě Motoforza (blíže viz Projekt...

Když se řekne café racer

Když se řekne café racer

Když dnešnímu motorkáři řeknete, že máte café racera, skoro všichni budou vědět, o čem mluvíte – lehká motorka, takový retro minimalismus. První se začaly objevovat v 50. letech, a to ve Velké Británii, která se vzpamatovávala z druhé světové války a její mládež se začala...

Kapotáže motorek II

Kapotáže motorek II

Zajímají vás kapotáže a chcete se dozvědět, k čemu všemu slouží? Ať už se řadíte mezi úplné nováčky nebo naopak znalejší v oboru, tak je vám určitě jasné, že u motorek jde obecně o jejich rychlost. Co však pomáhá k dosažení té nejvyšší?

Projekt Supertwin Spec.2

Projekt Supertwin Spec.2

Jak vzniká Lightweight Kawasaki ER6 specifikace supertwin. 

Projekt EWC BMW S1000RR 2016

Projekt EWC BMW S1000RR 2016

Rozhovor s Viktorem Nossem o endurance a týmu IVR BMW Motorrad CSEU. Pokud jste letos sledovali závody endurance, konkrétně závod 24h Le Mans, určitě jste zaregistrovali český tým IVR BMW Motorrad CSEU.

Kapotáže motorek I

Kapotáže motorek I

Pokud nejste úplní „lajci“ v oblasti motocyklů, tak zajisté víte, že kapotáže jsou jednou z jejich nejdůležitějších součástí. Ovlivňují totiž celkovou aerodynamiku a tím pádem i maximální možnou rychlost, kterou je daný stroj schopný při své jízdě vyprodukovat.

Motoforza v číslech

Motoforza v číslech

Infografika s důležitými čísly Motoforza

Výstava Motosalon 2016  - report

Výstava Motosalon 2016 - report

Přínášíme Vám report z letošní výstavy Motosalon , která proběhla tentokrát na brměnském výstavišti a my jsem byli u toho vč. obou našich představených projektů.

Motoforza názvosloví

Motoforza názvosloví

Každá firma má tak trochu jiné názvosloví svých produktů, také naše Čeština dává prostor pro více slovních výrazů.  Aby jste se mohli lépe orientovat v naší nabídce, uvádíme zde několik důležitých vysvětlivek.

© 2019 Motoforza spol, s r.o. Foreveryone