Motoforza názvosloví

Každá firma má tak trochu jiné názvosloví svých produktů, také naše Čeština dává prostor pro více slovních výrazů. 
Aby jste se mohli lépe orientovat v naší nabídce, uvádíme zde několik důležitých vysvětlivek.

sedlo racing Sedlo racing (pro nalapení gumy) = zadní díl kapotáže uzavřený pro nalepená pěny na sedlo. (jiné známé názvy : "Podsedlovka", "Zadní díl", "Krovka", "Bobek")
Sedlo racing - Original Polster (OP) = zadní díl kapotáže otevřený pro original polster (Sedačku)
Spodní kryt sedla (podběh) - jedná se o kryt sedla pro uzavření sedadla (zadního dílu) zespodu.
Výztuha sedla - výztuha pro sedlo racing pro nalepení pěny - instaluje se mezi rám a sedlo pro vyšší výdrž sedadla, nebo jako nezbytný díl pro uchycení sedadla k rámu.
Vrchní díl - malý racing - jedná se o malý vrchní díl pro spojení s bočnímy díly a mnohdy olejovou vanou (menším spodním dílem), mnohdy připomíná dělení originálních plastů,
nicméně jen málo dílů lze použít jako záměna za originální díly. Drtivá většina našich vrchních dílů lze použít s originálním plexi.
Vrchní díl velký - jedná se o velký vrchní díl, speciálně vyroben pro jednoduchou montáž/demontáž, ke spojení vrchního a spodního dílu.
Spodní díl racing - jedná se o spodní díl kapotáže, speciálně vyroben pro jednoduchou montáž/demontáž, ke spojení s vrchním dílem.
Zejména pro závodní účely pro zachycení oleje při poruše motoru.
Boční díl - může být malý do 5-dílného kompletu, nebo vetší pro 4-dílný komplet. Někdy jako záměna originálního dílu.
Olejová vana racingjedná se spodní díl zavřený, většinou Racing verze pro závodní účely pro zachycení oleje při poruše motoru.
Kompletní sada 3-dílná RACING : jedná se většinou o základní díly kapotáže. (vrchní díl, spodní díl, sedlo racing pro nalapení gumy)
Kompletní sada 4-dílná RACING : jedná se většinou o základní díly kapotáže. (vrchní díl, boční díly,sedlo racing pro nalapení gumy)
Kompletní sada 5-dílná RACING : jedná se většinou o základní díly kapotáže. (vrchní díl, boční díly, olejová vana, sedlo racing pro nalepení gumy)
Kompletní sada 6-dílná  SBK: jedná se většinou o základní díly kapotáže : (vrchní díl, boční díly, olejová vana, sedlo racing otevřené, GFK polster)
Kompletní sada racing "OP" - jedná se kompletní sadu, kde je zadní díl ("sedlo") otevřené pro použití s original polsterem -sedačkou (proto "OP")
Díl "strada-cestovní"- jedná se díl s výřezem na světlo, výfuk. Mnohdy lze tyto díly použít jako značně levnější náhražka originálního dílu. Může to být např.:
Vrchní díl strada-cestovní velký/malý, sedlo racing s výřezem na světlo, sedlo OP s výřezem na světlo, spodní díl s výřezem na výfuk/stojan.
Přechodka k sání - jedná se přechodovou rouru nutnou ke spojení vrchního dílu kapotáže a originálního / závodního sání (vzduchových rour).

TIP: (v popisu dílů je výpis , ze kterých dílů přesně se skládá každá jednotlivá kompletní sada)


GFK = zkratka pro sklolaminát

TIP : jednotlivá provedení s materiály a jejich popis naleznete v kartě každého produktu pod záložkou "Typy materiálu", něco málo navíc v sekci "O NÁS" /  MATERIÁLY" , "PRODUKTY"

 

NOVINKY 4.5.2022
Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací