Postup při montáži univerzálního klínu nebo klínu určeného pro jiný typ motocyklu

Jak na klín?

1. Vyberte z naší široké nabídky klínů, ten který se Vám designově libí a bude vhodný na Váš motocykl.  Pohlídejte si také rozměry (délka, šířka).

2. Usaďte klín do vhodné polohy, střed motorky se středem klínu. Náklon klínu, výška od země, vzdálenost od předního kola. Zafixujte klín v této dané poloze (vypodložit krabicí nebo přilepit páskou) může pomoci i kamarád.
Pokud je šířka a výška v pořádku je možnost zakracovat klín po obvodu z hlediska designu. Zakrátit lze úhlovou bruskou, vibrační bruskou nebo ručním smirkovým plátnem.

3. Uchycení provést ve čtyřech bodech na každé straně dvě.
- Přední montážky směřovat k přednímu kolu.
- Zadní montážky smeřovat směrem k zadnímu kolu. Jde nám o to aby s boční strany byl vidět tvar V.  
- Najít vhodné uchycení montážek k bloku motoru případně k výfuky, stojanu atd. (náhled foto 1)

U většiny našich klínu máme prolisy na šroub. (foto 3-1,3-3)  U klínu kde tyto prolisy nejsou, je možné se držet kevlar-karbonového vyztužení na klínu (foto 3-2). A na těchto místech doporučujeme vrtat (větší výdrž uchycení).

Pro montáž klínů je vhodná naše Univerzální montážní sada pro klíny (foto 2-1) 
(2x delší Alu pás, 2x kratší pás, 1x pás navíc pro nějakou tu minelu).
Alu vložky a gumové průchodky (foto 2-2) dodáváme v ceně klínů.

Gumové průchodky zjednodušují montáž a hlavně zamezují poškození klínu vlivem vibrací při jízdě. V případě použití těchto gumových průchodek je třeba vyvrtat do klínu montážní díry o průměru 14mm.
TIP: V případě že nemáte pruměr tohoto vrtáku lze vyvrtat otvor vrtákem menšího pruměru a dopilovat kulatým pilníkem na daný průměr.

4. Natvarovat montážky pomocí svěráku nebo kleští, tak abych propojili klín s blokem motoru. Na koncích montážek, kde není nýtovací matice vyvrtat díru na uchycení k bloku motoru, výfuku, stojanu atd. dle průměru daného šroubu, kam budete šroubovat montážku.

5. Přišroubovat montážky na motorku a na tyto montážky přišroubovat klín.

1.
2.
3.

Přejeme mnoho zdaru.
 

Váš tým Motoforza

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací